צילומי ניו בורן : באיזה גיל כדאי להתחיל צילום תינוקות?

באיזה גיל כדאי לצלם תינוקות?

בעידן המודרני שבו הכל סובב סביב המצלמה גם צילומי תינוקות נעשו לדבר פופולרי מאוד . אך בגלל התפתחות התינוק בשלבים הראשונים היא מהירה מאוד  נשאלת השאלה באיזה גיל כדאי להתחיל את סשן הצילומים ? כשמדברים על צילומי מסוג זה כדאי לחלק את זה לשתי תקופות :

מהשבוע הראשון – 3 חודשים – נקרא גם בשפה מקצועית ("צילומי ניו בורן")

חשוב לציין שהתשובה לגיל התינוק  אינה אינדיבידואלית . אחרי שבחרתם שמות לבנות או לבנים, כשמדובר בצילומי ניו בורן ההמלצה היא לעשות את סשן הצילומים כמה שיותר סמוך לזמן הלידה ולא יאוחר מחודש -חודשיים מרגע הלידה .

מהשבוע הראשון – 3 חודשים – נקרא גם בשפה מקצועית ("צילומי ניו בורן")

חשוב לציין שהתשובה לגיל התינוק  אינה אינדיבידואלית . כשמדובר בצילומי ניו בורן ההמלצה היא לעשות את סשן הצילומים כמה שיותר סמוך לזמן הלידה ולא יאוחר מחודש -חודשיים מרגע הלידה .

בגילאים הרכים הללו הצילומים לרוב יתבצעו ביחד עם ההורים שכן תינוקות בגילאי חודש-3 חודשים מתקשים להתרגל לפוזיציות הצילום ולשמור את מנח הראש תקין לפרק זמן הנדרש .

בגדול ,לצילומי ניו בורן ,הזמן האידיאלי הוא בזמן שהתינוק בין 7 ימים ל14 ימים משום שלאחר מכן מתחילים כאבי בטן והתינוק נהיה פחות רגוע ושליו ובשל כך יכולים להיות יותר עיכובים  . (אל דאגה יש לי נסיון רב ושיטות מגוונות גם במצבים כאלה)

גילאי חצי שנה – שנה  

היתרון בלהמתין לגיל חצי שנה הוא הבייבי שלכם כבר למד להתהפך , לזחול , ואולי גם ללכת( עם עזרה קטנה)

בגיל כזה כבר אפשר לשלב גם תמונות של הבייבי לבד ביחד עם התמונות המשותפות עם ההורים .  

לעומת זאת , בגילאי שנה חלק מהתינוקות כבר הולכים או זוחלים במהירות . בגיל הזה תינוקות נוטים לצאת מריכוז וכל דבר יכול להסיט את תשומת לבם מהמצלמה לכם  גם צריך לדעת לשמור אותם מפוקסים בצילומים .

בגיל שנה גם נהוג להתחיל צילומי קייש סמאש אך קחו בחשבון שזוהי משימה שדורשת סבלנות כי תינוק ועוגה זה יכול להיות שילוב בעייתי .. אך אל דאגה תהיו בטוחים שיש לנו את השיטות שלנו להפוך את החיסרון ליתרון ולתת לכם סשן צילום מהסרטים 🙂